Historia sposobów palenia zioła konopnego.

Konopie to niezwykłe rośliny, które istnieją od tysięcy lat, a jej historia sięga niektórych najstarszych cywilizacji na Ziemi. Chociaż fantazyjne przenośne waporyzatory nie zostały jeszcze stworzone, ludzie zawsze polegali na jakiejś podstawowej metodzie palenia, aby cieszyć się ziołami. Dziś cofamy się w czasie, aby omówić ewolucję palenia zioła i  tego procesu. Od klasycznych okładów z liści tytoniu i glinianych bong po zaawansowane, wstępnie walcowane stożki liści palmowych. Zapraszamy do lektury!

1000 r. p.n.e: Azullu

Przez dziesięciolecia współczesne społeczeństwo było na tyle naiwne, by sądzić, że palenie marihuany jest nieco nową praktyką. Jednak to, że nie mamy zdjęć świecących starożytnych cywilizacji, nie oznacza, że ​​tego nie zrobili w starożytności. W rzeczywistości szybko odkrywamy dowody na to, że nawet tysiące lat temu marihuana była palona w taki czy inny sposób.

Około 1000 lat przed naszą erą cywilizacje Mezopotamii kwitły na Bliskim Wschodzie Dzięki pewnym środkom podróżowania i handlu mieszkańcy Mezopotamii zdobyli specjalną roślinę konopi. Chociaż niekoniecznie zwijali kwiat i palili go – przynajmniej nie wiemy o tym – używali go często w jedzeniu i napojach do praktyk duchowych i religijnych.

Nazywane azullu, mezopotamskie tabliczki gliniane przedstawiały, że używali konopi indyjskich w leczeniu niektórych schorzeń; zioło było również często zawarte w kadzidle. Tak więc, chociaż nie palili bezpośrednio konopi, te starożytne cywilizacje dopiero zaczynały rozumieć potencjał, jaki przyniosła ta roślina. Stąd jej popularność rozprzestrzeniła się dalej na całym świecie.

900 r. n.e : Haszysz

Z czasem pomysł dodawania zioła do potraw i napojów stawał się coraz bardziej popularny. Wkrótce świat zobaczył bhang w kulturach azjatyckich i Haomę nasyconą konopiami indyjskimi na całym Bliskim Wschodzie. W 900 roku n.e powszechnie odkrywano haszysz.

W Azji Południowo-Zachodniej ludzie odkrywali zdolność wyciskania haszyszu z marihuany, po prostu za pomocą tarcia i nacisku między palcami. Ta żywiczna substancja była często spożywana w celach leczniczych i religijnych.

1000 r.n. e : Bonga

Możesz pomyśleć, że bonga są dość nowym wynalazkiem na scenie konopi indyjskich, ale nie może to być dalsze od prawdy. Podczas gdy ludzie od lat zwijali i palili tytoń, wydaje się, że wysocy rangą urzędnicy palili marihuanę ze złotych bongów wieki temu. Zgadza się: 2000 lat temu ludzie na obszarach południowej Rosji wytwarzali podstawowe bonga, aby cieszyć się ziołami.

Kiedy to pierwsze złote bongo zostało odkryte w 2013 roku, zostało dokładnie wyczyszczone i sprawdzone pod kątem użycia. Wewnątrz kawałka znajdowały się czarne pozostałości, które później testowano jako mieszankę opium i marihuany, połączenie często używane przez członków rodziny królewskiej w tych starożytnych cywilizacjach jako sposób na dobrą zabawę.

1320 r. n. e : Fajki z konopi

Jeden z pierwszych (i najstarszych) śladów fajek z konopi pochodzi z około 1320 roku n.e. W latach 70-tych archeolodzy odkryli coś, co wyglądało na tradycyjne fajki na niektórych obszarach Etiopii. Podobnie jak bonga znalezione w Rosji, te fajki zawierały małe ślady czarnej żywicy wewnątrz części miski. Ta substancja została natychmiast przetestowana i stwierdzono, że są to konopie; po tych wszystkich latach nadal zawierały trochę THC.

Mimo że kannabinoidy uległy znacznej degradacji, nadal było oczywiste, co było palone i smakowane przez te podstawowe fajki. Odkrycie to wskazuje, że palenie trawki zawsze było sposobem na relaks; akurat w tamtym czasie wydawało się, że dotyczy to tylko tych o najwyższym statusie. Wiedza o tym oznacza, że ​​te cywilizacje rozumiały niewiarygodne korzyści (lub przynajmniej niektóre z nich), jakie mogą przynieść konopie.

Od tego momentu fajka ewoluowała, zmieniając materiały, projekt, a nawet status. Z biegiem lat fajka tylko zyskała na popularności. Chociaż większość z nich zdecydowała się użyć ich do produkcji tytoniu, dowody wskazują, że w tych tradycyjnych fajkach znajdowało się również miejsce dla konopi.

1800 r. : Jointy

W miarę upływu stuleci ludzie nadal palili z fajki i dodawali marihuanę do swoich potraw, napojów i kadzideł. Jednak w XIX wieku na scenie konopnej pojawiło się coś nowego: jointy.

Podczas gdy starożytne cywilizacje od wieków stosowały liście palmowe i liście tytoniu jako okłady do swoich ziół, nie ma dowodów na to, że w tamtych czasach specjalnie faszerowały te liście marihuaną. Jednak historia może konkretnie powiedzieć, że w Meksyku w XIX wieku palono skręty. Znaleziono stare dokumenty medyczne omawiające użycie papierosów leczniczych w leczeniu bólu w klatce piersiowej i podobnych dolegliwości. Te „papierosy” były w rzeczywistości konopiami indyjskimi zmieszanymi z tytoniem, tak jak spliffy, które widzimy dzisiaj.

Świadomość, że te skręty z konopi indyjskich i tytoniu były reklamowane w celach medycznych, może sugerować, że roślina była również wykorzystywana do celów rekreacyjnych w tym czasie.

Lata 80-te i 90-te: Blanty i waporyzatory

W XX wieku używanie konopi indyjskich przeżywało burzliwe tempo. Na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych konopie indyjskie i ich składniki nadal były celebrowane i cieszyły się dużą popularnością. Jednak wraz z upływem czasu i rasistowskimi stereotypami zaczęły ograniczać postrzeganie konopi indyjskich przez opinię publiczną, przepisy prawne i demonizacja uderzyły bardziej niż kiedykolwiek. Otóż, konopie nie były już dłużej kulturalnym, duchowym świętem, jak kiedyś.

Niemniej jednak w tym czasie wciąż widzieliśmy, jak odważne dusze nadal pracują z rośliną, tworząc nowe i unikalne sposoby palenia zioła. Wkrótce ludzie zastępowali wnętrze cygar marihuaną, paląc niektóre z pierwszych bluntów, nawet o tym nie wiedząc. Jeszcze bardziej rewolucyjna była jednak produkcja waporyzatorów w latach 90.

W 1996 roku Markus Storz zaczął tworzyć pierwszy na świecie parownik ziołowy do użytku publicznego. Po zaledwie kilku latach rozwoju, pierwszy waporyzator Volcano został wprowadzony na rynek w 1998 roku, pomimo tego, że był to czas, w którym prawie całym kraju marihuana była nielegalna. Ten niesamowity wynalazek nie zaginął w branży i wkrótce waporyzatory stały się jednym z najbardziej uwielbianych przez społeczność sposobów palenia zioła w historii.

// Artykuł jest własnością firmy CBD Natural,zabrania się umieszczania materiałów lub ich części pochodzących z www.cbd-natural.pl na jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze.

Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

top