Marihuana – 7 ciekawych faktów!

O marihuanie można dowiedzieć się znacznie więcej niż o prawidłowym sposobie jej palenia. Jest prawdopodobne, że świat nigdy nie odkryje w pełni wszystkich sekretów ukrytych w tej cudownej roślinie. Jednak z biegiem lat legiony miłośników konopi, naukowców i historyków zebrały coraz większą liczbę faktów dotyczących konopi indyjskich.

Niektóre z nich są fascynujące, inne zabawne, a niektóre pomagają obalić długo utrzymywane mity na temat marihuany. Zapraszamy do lektury!

Kobiety inaczej reagują na marihuanę niż mężczyźni

Koneserzy marihuany zdają sobie sprawę, że różne odmiany marihuany mają różny wpływ na ludzi. Ale większość ludzi nie wie, że to, jak dana osoba reaguje na trawkę, może zależeć od tego, czy jest się mężczyzną, czy kobietą.

Badanie przeprowadzone przez Washington State University dotyczyło tolerancji na marihuanę i wykazało, że kobiety znacznie łatwiej budują tolerancję niż mężczyźni. Badanie zostało przeprowadzone na szczurach, ponieważ mają one cykl menstruacyjny i doświadczają wahań poziomu hormonów w sposób bardzo podobny do kobiet.

Naukowcy odkryli, że samice były bardziej wrażliwe na THC w czasie owulacji, więc odpowiednio dostosowali dawkę. Jednak nawet po rozpoczęciu od małej dawki, w ciągu 10 dni, samice szczurów rozwinęły większą tolerancję na THC niż samce uczestniczące w badaniu.

Konopie pochodzą sprzed tysięcy lat.

Chociaż świat uważa, że ​​historia marihuany zaczęła się w latach sześćdziesiątych XX wieku wraz z hipisami, tak naprawdę zaczęła się ona znacznie wcześniej.

Chociaż dokładne ramy czasowe są nieco zagmatwane, wielu historyków śledzi najwcześniejsze odnotowane użycie marihuany w Chinach w 10000 pne. Jednak starożytni Chińczycy nie uprawiali marihuany, aby ją palić. Używali konopi do produkcji lin i oleju z konopi indyjskich oraz nasion jako źródła pożywienia. Do 4000 lat przed naszą erą konopie były wykorzystywane do produkcji tekstyliów i z czasem rozprzestrzeniły się na całym świecie.

Szekspir palił marihuanę.

Istnieją dowody na to, że Szekspir, słynny dramaturg i poeta, był fanem pięknej zielonej rośliny. Rzeczywiście, technologia kryminalistyczna ujawniła pozostałości marihuany w rurach znalezionych w jego ogrodzie w Stratford-upon-Avon.

W badaniu kryminalistycznym zastosowano specjalistyczną procedurę gazową, o której wiadomo, że jest niezwykle wrażliwa na pozostałości zachowane w rurach, nawet jeśli pozostałości mają setki lat. Spośród badanych glinianych „fajek tytoniowych”, które pochodziły z ogrodu Szekspira, w czterech z nich znaleziono ślady marihuany.

Biorąc pod uwagę wyniki badań, możliwe jest, że Szekspir był pod wpływem psychoaktywnego THC, kiedy pisał romantyczne sonety i inne dzieła literackie, które nadal są uważane przez wielu za arcydzieła. Jeśli tak, to związek między kreatywnością a spożyciem konopi indyjskich mógł się nieco wzmocnić.

Marihuana może zabijać komórki rakowe.

Raport z US National Cancer Institute wyjaśnia, że ​​konopie indyjskie i kannabinoidy są pomocne w leczeniu objawów raka i skutków ubocznych terapii przeciwnowotworowych. Udowodniono, że są pomocne w kontrolowaniu nudności i wymiotów, a także stymulowaniu apetytu i kontrolowaniu bólu.

Jednak marihuana nie ogranicza się tylko do zwalczania skutków ubocznych raka i jego leczenia; Badania pokazują, że może sam zabijać komórki rakowe. W badaniu z 2016 roku opublikowanym w Current Oncology, naukowcy omówili liczne dowody wskazujące na to, że kannabinoidy mogą zmniejszać wzrost guzów nowotworowych.

Pomimo obiecujących odkryć, konopie indyjskie nie są jeszcze lekami przeciwnowotworowymi zatwierdzonymi przez FDA, ponieważ nie ma wystarczających badań potwierdzających ich skuteczność w walce z rakiem. Mimo to odkrycia są obiecujące.

Marihuana poprawia nastrój, wykorzystując ten sam mechanizm, co czekolada.

THC jest doskonałym środkiem przeciwdepresyjnym, ponieważ wiąże się z tymi samymi receptorami, co naturalny anandamid w mózgu, czyli „cząsteczka błogości”. CBD, kolejny składnik marihuany, spowalnia rozkład anandamidu w mózgu. To sprawia, że ​​marihuana ma podwójne właściwości przeciwdepresyjne.

Dla tych, którzy czują się przygnębieni i nie mają pod ręką konopi, może pomóc zjedzenie czekolady. Okazuje się, że czekolada zawiera teobrominę, substancję pobudzającą mózg do produkcji większych ilości anandamidu.

 

Mity i fakty dotyczące marihuany.

  • Mit: Marihuana powoduje raka płuc.
  • Fakt: to dobrze znany fakt medyczny, że palenie tytoniu powoduje raka płuc. To doprowadziło ludzi do przekonania, że ​​palenie marihuany doprowadzi również do tej samej choroby. Najnowsze badania po prostu tego nie potwierdzają. W przeglądzie związku marihuany z rakiem płuc z 2015 roku naukowcy doszli do wniosku, że „badania w dużej mierze wydają się nie potwierdzać związku raka płuc z używaniem marihuany”. Ponieważ osoby używające marihuany palą ten narkotyk znacznie rzadziej niż osoby używające tytoniu palą papierosy.
  • Mit: Możliwe jest przedawkowanie marihuany
  • Fakt: w przeciwieństwie do alkoholu, kokainy, heroiny i wielu innych substancji, nie odnotowano zgonów w wyniku nadmiernego spożycia marihuany. Spożycie zbyt dużej ilości THC może powodować przyspieszone bicie serca, niepokój i nudności – w skrócie, może powodować bardzo „niewygodne kilka godzin” – ale nigdy nie doprowadziło to do śmierci nikogo.

Podsumowanie faktów dotyczących konopi.

Uprawa i używanie konopi sięga tysięcy lat wstecz. Dopiero całkiem niedawno świat doświadczył epoki kryminalizacji marihuany, stygmatyzacji i rzekomego uzależnienia od marihuany i mitów na temat jej używania.// Artykuł jest własnością firmy CBD Natural,zabrania się umieszczania materiałów lub ich części pochodzących z www.cbd-natural.pl na jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze.

Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

top